środa, 2 czerwca 2021

Jak Agile pomaga nam w prowadzeniu projektów?


Zarządzanie projektami nie należy do najłatwiejszych zadań. Pod uwagę należy wziąć szereg czynników jak i zakres informacji, które będą niezbędne do pomyślnej realizacji projektu. Należy wybrać metodę, która zostanie zastosowana do realizacji projektu, dobrać członków zespołu z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, a nawet wcześniej – zebrać jak najwięcej informacji od klienta dotyczących jego wymagań oraz wizji końcowego efektu projektu.

Postępowanie w zgodzie ze wskazówkami otrzymanymi od klienta jest niezmiernie ważne już od samego początku trwania projektu, ale ma też ogromne znaczenie podczas jego realizacji. Stąd, ważna jest komunikacja z klientem – czy wykonane etapy odpowiadają życzeniom klienta, czy też zmieniły się wymagania, czy zespół dobrze odebrał wskazówki otrzymane od klienta. Satysfakcja i zadowolenie klienta są niezmiernie ważne, aby uznać projekt za pomyślnie zrealizowany.

Tradycyjne modele niestety nie gwarantowały tak dobrej komunikacji z klientem, jak zagwarantować może zwinne zarządzanie. Ten typ zarządzania zakłada nie tylko usprawniony kontakt z klientem, ale wymaga też od pracowników odpowiedniej postawy i elastyczności, możliwości do rozwiązywania problemów na bieżąco, zdolności do samodzielnej organizacji pracy.

Zwinne zarządzanie zaczęło powoli zastępować nieco już przestarzałe metody, choć do dnia dzisiejszego w wielu firmach stosuje się także elementy wywodzące się z metod tradycyjnych.

Uczestniczenie w Agile szkolenia pozwala zapoznać się z informacjami dotyczącymi założeń zwinnego zarządzania. Oprócz tego, pozwala poznać wykorzystywane w zwinnym zarządzaniu techniki, przybliżające do realizacji zamierzonych celów.

Artykuły o rozwoju: http://www.projektgamma.com.pl/strefa-wiedzy/wiki-eksperckie


Po zakończeniu takich warsztatów warto jest podejść do Agile pm practitioner egzamin, którego pomyślne zaliczenie kończy się otrzymaniem certyfikatu wyróżniającego pracownika na tle innych kandydatów do roli członka zespołu zwinnego.

Często wybieraną metodą jest Scrum. Odpowiednio przygotowane szkolenie Scrum wprowada w specyfikę pracy, a warsztaty takie jak szkolenia Scrum master czy szkolenia Scrum product owner pozwalają na zapoznanie się z zakresem obowiązków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lider na produkcji

Każdy zespół ludzi potrzebuje własnego lidera, który będzie odpowiedzialny za organizację pracy i zarządzanie konkretnymi działaniami. Nie i...